Pilates Holica

Informacje podstawowe

Nazwa firmy: Pilates Holica
Adres: 43-200 Łąka, Fitelberga 6

Informacje kontaktowe

Telefon: 608 760 797

Godziny otwarcia

Poniedziałek Nieczynne
Wtorek Nieczynne
Środa Nieczynne
Czwartek Nieczynne
Piątek Nieczynne
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne

Informacje o firmie

Opis

Pilates to system ćwiczeń fizycznych, który został stworzony przez Josepha Pilatesa na początku XX wieku. Jest to forma aktywności fizycznej, która skupia się na równowadze między ciałem a umysłem. Ćwiczenia pilatesu kładą nacisk na wzmacnianie mięśni centralnych, poprawę postawy, koordynację ruchową oraz oddech.

Oto kilka powodów, dla których warto wziąć udział w zajęciach pilatesu:

 • Poprawa siły mięśniowej: Pilates jest znakomitym narzędziem do wzmocnienia mięśni całego ciała, w szczególności mięśni brzucha, pleców, miednicy i bioder.
 • Poprawa postawy: Ćwiczenia pilatesu pomagają świadomie pracować nad postawą ciała, co może przeciwdziałać problemom z plecami i kręgosłupem.
 • Rozwijanie elastyczności: Pilates stawia duży nacisk na rozciąganie mięśni, co przyczynia się do poprawy elastyczności ciała.
 • Wzmacnianie mięśni głębokich: Pilates angażuje mięśnie głęboko położone, które często są zaniedbywane podczas innych form aktywności fizycznej.
 • Poprawa równowagi i koordynacji: Ćwiczenia pilatesu pomagają w lepszej koordynacji ruchowej oraz w poprawie równowagi.
 • Redukcja stresu: Pilates ma aspekt medytacyjny, który pomaga w redukcji stresu i poprawie samopoczucia psychicznego.
 • Wsparcie dla zdrowego kręgosłupa: Pilates może pomóc w utrzymaniu zdrowego i silnego kręgosłupa oraz przeciwdziałać bólom pleców.
 • Zwiększenie świadomości ciała: Ćwiczenia pilatesu uczą świadomości ciała, co może pomóc w unikaniu urazów i lepszym rozumieniu, jak działa nasze ciało.
 • Dla wszystkich grup wiekowych: Pilates jest dostępny dla osób w różnym wieku i poziomach sprawności fizycznej, co czyni go odpowiednim dla większości ludzi.
 • Poprawa ogólnego samopoczucia: Regularne praktykowanie pilatesu przyczynia się do ogólnego poprawienia samopoczucia, energii i witalności.

  Pilates to więcej niż tylko zestaw ćwiczeń. To podejście do zdrowego stylu życia, które korzystnie wpływa na ciało i umysł. Jeśli szukasz formy aktywności, która połączy korzyści fizyczne z relaksem umysłowym, pilates może być doskonałym wyborem. 
   

Zapraszamy do naszego Studia:
Studio Pilates Holica
ul. Fitelberga 6, Łąka
608-760-797

Obserwuj nasze profile na Facebooku i Instagramie, żeby być na bieżąco z nowościami Studia.